FEN LİSESİ / ÖĞRENCİ MECLİSİ

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Mimar Sinan Eğitim Kurumları lise öğrencileri arasından yapılan seçim ile, Öğrenci Meclis Başkanı’nı seçti.

Adaylardan Halil Doğukan KESKİNTAŞ aldığı oylara göre Öğrenci Meclis Başkanı olurken, Seda Nur HORTOOĞLU ise, başkan yardımcısı olmaya hak kazandı. Seçimdeki diğer adaylar; Emir KURT ve Mustafa EYÜBOĞLU, güçlerini birleştirme kararı alarak, seçimler süresince iyi bir koalisyon örneği sergilediler.

Demokratik bir şekilde yaşanan seçim sürecinden sonra, Lise Öğrenci Meclisi’miz başkan ve yardımcısının liderliğinde, sınıf temsilcisi öğrencilerimizle çalışmalarına başlayarak, yıl boyunca etkili çalışmalar yapmaları konusunda, desteklenecektir.

Okulumuzdaki Öğrenci Meclisi çalışmalarındaki temel amacımız; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, öğrencilerimize; seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasıdır.

KURUMSAL MAIL K12NET MOBILE K12NET SİSTEM GİRİŞİ